Hakkında

2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olan Çağdaş Dündar, 2017 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Klinik Psikoloji alanında uzmanlığını almıştır.

2016-2018 öğretim yıllarında İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda “Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Programı”nı tamamlamıştır. Bu eğitim kapsamında oluşturulan Sanat Psikoterapi gruplarında gözlemci ve katılımcı olarak yer almıştır. 

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi boyunca ve sonrasında alanda düzenlenen birçok etkinliğe ve Psikanalitik kuramın tartışıldığı okuma gruplarına katılmıştır. 2013-2015 arasında  Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Psikanalist Dr. Özge Soysal yürütücülüğünde düzenlenen “Lacan’ın kuramı ve pratiği” seminer dizisine katılmıştır.

Lisans eğitimi sırasında İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda staj programlarına ve gönüllü çalışmalara katılmıştır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır.

2014 yılında Uluslararası Rorschach ve Projektif Yöntemler Derneği’nde “Rorschach ve Cat Testleri ile Ruhsal İşleyişin Değerlendirilmesi” eğitimini tamamlamıştır.

2015-2017 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon alanında, özel öğrenme güçlüğü bulunan, bedensel ve/veya zihinsel farklı gelişen çocuklara ve ailelerine psikolojik destek vermiştir.

 

Klinik Deneyim

2016 yılında başladığı sanat terapi seanslarını Dışavurumcu Sanat Terapisti B. Yasemin Adalı süpervizörlüğünde yürütmüştür.

2017-2018 yıllarında seanslarını Gaziosmanpaşa’da bulunan Nefes Danışmanlık Merkezi‘nde sürdürmüştür. 

Uzman Klinik Psikolog Çağdaş Dündar, seanslarını Şişli’de bulunan ve kurucusu olduğu Lavi Psikolojik Danışmanlık Merkezi‘nde sürdürmektedir.

 

Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları

Uzm. Klinik Psikolog Çağdaş Dündar’ın uzmanlığı ve çalışma alanı “Yetişkin ve Ergen Psikolojisi“dir.

Psikanalitik yönelimli psikoterapi ve sanat psikoterapisi ile

  • Depresyon,
  • Yas,
  • Travma,
  • Ağrılar (migren, kronik ağrılar vs.),
  • Kaygı durum bozuklukları,
  • Panik atak,
  • Takıntı,
  • Fobiler,
  • Yeme bozuklukları, vb. konularda destek vermektedir.

0507 621 34 21

Bilgi ve Randevu için arayabilirsiniz.

Lavi Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Baruthane Cad. No:34 Pangaltı - Şişli / İstanbul